Arama motoru dostu e-ticaret sitesinin web tasarımı nasıl olmalıdır? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Arama motoru dostu e-ticaret sitesinin web tasarımı nasıl olmalıdır?

Tarih
11.02.2010
Bu haber 6220 kez okundu.

Aslında şu anda dünyadaki e-ticaret kavramı arama motoru pazarlaması ile eşanlamlıdır. Arama motorlarına kayıt işlemi başarı ile gerçekleşmiş bir web sitesi doğru anahtar kelime "keyword" seçimi ile bulunduğu sektöre bağlı olmak şartıyla günde binlerce ziyaretçiyi hiç bir ilave bedel ödemeksizin arama motorundan sağlar.

Çok büyük kuruluşlar uluslararası pazarlama stratejilerini belki değişik pazarlama yöntemleri ile halledebiliyorlar. Ama bunlarla 500-1500 arası personeli olan ve dış talepler ya da dış ticaret kendileri için çok önem taşıyan KOBİ 'ler aynı kefeye konulamaz. E-ticaret ya da arama motorlarına kayıt ihracat talepleri alabilmeleri açısından KOBİ 'lerin uluslararası pazarlama stratejileri açısından çok önemli bir yer tutar.

Eğer sitenizi arama motorlarına kayıt ettirmek gibi bir düşünceniz varsa web tasarımı da arama motlarının hoşuna gidecek gibi olmalıdır.. Bu demektirki siteniz resimden çok yazılı metin içermek durumundadır. Arama motorları yazılı metne bayılırlar.Arama motoru robotları sitenizi tararken önlerine gelen herşeyi okurlar ve veritabanına kaydederler. Ama resimlerle, flimlerle hiç ilgilenmezler. Varsa yoksa yazılı metin.

Sizde sitenizde pazarlama stratejileri nize uygun, gerektiğinde ihracat talepleri ile sizi yabancılarla buluşturacak, dış ticaret patlaması yaşatacak bir e-ticaret sitesi için web tasarımı uzmanlarından önce bir arama motoru uzmanı ile çalışıp, sitenizin kelime kurgusunu profesyonel anlamda hazırlayacak kişilere öncelik tanımalısınız.

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür