İnternette tk alan adı için açık arttırma - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

İnternette tk alan adı için açık arttırma

Tarih
4.9.2009
Bu haber 6339 kez okundu.

TK uzantılı alan isimleri satışının tek yetkili ismi Dot tk, TK uzantılı Türkçe jenerik isimlerden oluşan alan adlarını, 9 Eylül’de Swissotel’de düzenleyeceği Türkiye’nin ilk alan adı açık arttırmasıyla satışa çıkarıyor.

Açık arttırmada, ‘www.telefon.tk’, ‘www.poker.tk’ gibi satışa çıkacak jenerik alan adları kolay alınabildikleri ve Google, Yahoo! ve Bing gibi arama motorlarında arandıklarında ilk sıralarda çıktıklarından dolayı girişimciler ve yatırımcılara kaçırılmaması gereken iş fırsatları da sunuyor. 4 farklı fiyattan 400 alan adının satışa çıkacağı 9 Eylül’de fiyatlar iki yıllık kayıt karşılığı 150 liradan başlayacak. Dot TK CEO’su Joost Zuurbier “Türkiye’de, kişisel ya da iş planı çerçevesinde tasarlanan web sitesi için jenerik alan adları bulmak ve almak neredeyse mümkün değil. Sadece tescillenmiş markaların alabildiği ve bürokrasi gerektiren alan adlarının aksine,’.TK’ uzantılı jenerik alan adları, Türkiye’nin ilk alan adı açık arttırması ile kolayca alınabilecek” dedi.

BAZILARI 5 BİN LİRADAN BAŞLAYACAK
Nadir olarak yapılan canlı alan adı açık artırmalarda genellikle .com alan adlarının satışa çıkarıldığını belirten Zuurbier şunları söyledi: “Bazı alan adları milyonlarca dolar karşılığında satılır. Tabii biz 9 Eylül’de 7 haneli bir rakam beklemiyoruz ama Türk alıcıların jenerik alan adlarının önemini anlayacağını ve böylece fiyatları arttıracaklarını umuyoruz. 9 Eylül’de futbol.tk ve poker.tk’nin çok popüler olacağını düşünüyorum. Bu alan adlarının fiyatları 5 bin liradan başlayacak.”
Tokelau’nun kullanmadığı .tk Türkiye’nin oldu

.TK uzantısı Güney Pasifik’te yer alan Tokelau ülkesinin ülke kodu. Dot tk’nın Tokelau devleti ile kalıcı anlaşması var. Bu anlaşma ile Dot tk. .TK alan adı yönetimi olarak hizmet veriyor. Tokelau’da bin 268 kişi yaşadığı için alan adlarını kullanmaya pek ihtiyaçları yok. Türkiye’de ise çok büyük bir ihtiyaç var ve .TK alan adı Türk internet adresi olarak kabul gördü. Türkiye’de bugüne kadar yaklaşık 100 bin Dot tk alan adı kayıt edildiDİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür