Dizin Nedir? Dmoz Neden Önemlidir? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Dizin Nedir? Dmoz Neden Önemlidir?

Tarih
6.10.2009
Bu haber 6231 kez okundu.

Dizin Nedir: İçeriğe göre sitelerin belli sayfalarda dizildiği sitelerdir.

Dizin Kalitesi: İçeriğini araştırdığımızdan doğru içerikten, kaliteli siteler ve açıklamalardan, iyi yerleşimden dizinin kalitesini anlayabilirsiniz.

Dizin Neden Önemlidir: Dizinler birnevi yol gösterici olabilirler. Dizinlere eklenen linkler sonuçta hem içerikdaş sayfadan alınmış linklerdir hem de yol göstericilerin o kategoride o siteyi örnek göstermesi demektir. Her dizinin yararı olmaz tabiki fakat kaliteli dizinlerin yararları çoktur.

Dmoz Neden Önemlidir: Dmoz, internet dünyasının en saygın ve popüler dizinidir. Google Directory ile anlaşmalıdır. Dmoz’a eklenen bir sitenin google ve başka arama motoru botları (crawler) tarafından görülme hızı artmaktadır. Bunu çoğu kişi görmüş ve tecrübe edinmiştir. Dmoz‘da listelenen sitenin o kategoriye ait düzgün bir site olduğu görülmektedir. Örneğin hayvanlar kategorisinde bulunan bir hayvan sitesinin o kategoriyi hakkettiğine dair bir önyargı oluşmaktadır. Backlink ve indexlenme hızı açısından da yararı çoktur.

Önemli Dizinler:

  • Dmoz
  • Yahoo Directory
  • Google Dizin (dirhp)
  • Dizin.com
  • Dmegs
  • Lii.org
  • Scrubtheweb

 DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür