Web Sitesi Metninin Beş Hedefi - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Web Sitesi Metninin Beş Hedefi

Tarih
4.11.2009
Bu haber 6551 kez okundu.

Birçok işletme web sitesi grafiklerine ve görsel olarak ilginç bir site oluşturmaya büyük önem verir ama sitelerindeki metin çoğunlukla yetersizdir. Bilgilendirme metinleri ziyaretçilere güvence ve arama motorlarına da tarayacak bir şey verir. Peki nereden başlamalısınız? Haydi metinle yapabileceğiniz beş şeye bakalım.
 

Farklılaştığınız noktaları ortaya koyun.
Bir müşteri sizinki gibi birçok diğer işletme yerine neden sizden satın almayı seçsin? Herhangi bir işletmenin "tıpkı sizinki" gibi olması fikrinden hoşlanmıyorsanız sitenizde mesajını verecek önemli bir şey buldunuz demektir.

Rakiplerinizi küçük düşürmenize gerek yoktur; bu gerekli değildir ve çoğu durumda da önerilmez. Bunun yerine ziyaretçilerinize şişe yaklaşımınızı neyin benzersiz kıldığını anlatın. Belli bir alanda ya da yaklaşımında uzmanlaşıyorsanız onlara bunun nasıl olduğunu ve nedenini anlatın. Farklılaştığınız noktaları ortaya koymanız, ziyaretçilerinizin sunduğunuz hizmetler ya da ürünler hakkında daha çok bilgi sahibi olmasını kolaylaştırır.
 

Onların bilme ihtiyacını karşılayın.
Çalışmalar araştırmacıların web'i önce temel bir araştırma yapmak için kullandığını ve ancak bundan sonra sitede dönüştürme yapmak için ya da işletmenize bakmak için geri döndüklerini göstermiştir. Araştırma sorularını öngörebildiğiniz ve yanıtlayabildiğiniz ölçüde ziyaretçilerinize tam olarak aradıkları şeyi sunmuş ve ziyaretçilerinizin güvenini kazanarak bağlılığını kazanmış olursunuz.
Bu içeriği oluşturmak için kendinize sorun: "Bu ürün ya da hizmet için pazara çıksaydım neyi bilmem gerekirdi?" Sonra bilgileri sunmanın farklı yollarını düşünün. Hizmetinizin ziyaretçilerinize nasıl bir yararı olacağını görmelerini kolaylaştırmak için siteniz hakkında bir-iki örnek olay eklemeyi düşünün. Bunlar müşterinin bir sorunu nasıl çözebildiğini ve hizmetinizden ya da ürününüzden yararlanarak güçlüklerin üstesinden nasıl geldiğini gösteren örnekler olsun. "Sık Sorulan Sorular" sayfası eklemeyi de düşünebilirsiniz. Bu tür bir SSS sayfası müşterinizin soracağını düşündüğünüz soruları yanıtlayan güçlü bir pazarlama aracı olabilir.

Bazen, sadece bir soru sorarak ya da bilgi sağlayarak farklılık sağladığınız bir nokta ortaya koyabilirsiniz. Ziyaretçiler diğer sitelerde araştırma yaparken, sitenizde gördükleri konular, yararlar ve özellikler hakkında daha fazla bilgi arayabilir. Bir rakibin sitesi ilgilendikleri bir şeye gereğince değinmiyorsa bu konuda biraz avantaj sağladınız demektir.
 

Öğretin.
Kendinizi alanınızın uzmanı olarak görmeyebilirsiniz ama muhtemelen sandığınızdan daha çok şey biliyorsunuzdur. Müşterilerin verdiğiniz bir öğüdün kıymetini bilme şansı vardır. İşletmenizle ilgili makaleler yazmanız ve bunları sitenizde yayınlamanız, bir otorite olarak görüldüğünüz ve gıpta edildiğiniz bir duruma yol açabilir.

Makalelerinize erişme karşılığında ziyaretçilerinizden e-posta adreslerini istemeyi düşünün. Nitelikli potansiyel müşterilerle süregelen bir ilişki kurmanızı sağlayacak hedefli bir kişiler listesi oluşturur, özel teklifler sunar ve yararlı bilgiler vermeye devam edersiniz.
 

Görünürlüğünüzü artırın.
Bir arama motoru için en iyi siteler her biri metin açısından zengin pek çok HTML dosyasından oluşan sitelerdir. Eğer makalelerinizden biri, daha fazla bilgi sahibi olduğunuz bir konuya değiniyorsa, makalenizde aşağıdaki gibi, ekstra bilgiler içeren bağlantılara yer verin: Yağlı boya resim yapma hakkında bilgi edinin". Ardından, ekstra bilgiler içeren sayfaya uygun başlıklı bir <title> etiket koymaya (bu durumda "Yağlı Boyayla Resim Yapma") dikkat edin. Bu, arama motorlarının içeriğinizin dizinini oluşturmasını kolaylaştırır ve dolayısıyla görünürlüğünüzü biraz artırır.

Daha da önemlisi diğer sitelerin yararlı bilgiler sunan sayfalara bağlantı yaptığını bulacaksınız. Birçok sitenin sanat teknikleri konusunda makalelerinizi işaret etmesi sanatçıların sanatçılar için malzeme satan online mağazanızı bulmasını kolaylaştıracaktır ve bu da doğal (ödemeli olmayan) arama motoru sıralamanızı iyileştirebilir.
 

Ziyaretçileriniz için neyin ilginç olduğunu öğrenin.
Sitenize metin tabanlı birçok bilgi eklemenin harika yanlarından biri de ziyaretçileriniz için en ilginç olan konuları ve hususları öğrenebilmenizdir. Google Analytics'te En Popüler İçerik raporu (İçerik bölümünde) sitenize yapılan kaç ziyaretin her sayfanın gösterimiyle sonuçlandığını ve ziyaretçilerin bir sayfada ortalama ne kadar zaman geçirdiğini gösterir.
Başlığa göre İçerik raporu da aynı bilgileri gösterir ama bu bilgiler sayfa başlığına göre gruplanmıştır. Böylece, eğer birkaç sayfalık içeriği olan bir makaleniz varsa ve her sayfada aynı <title> etiket bulunuyorsa, pasta grafiği görünümü toplam ziyaretlerin ve makaleyle ilgili olan toplam sayfa gösterimlerinin yüzdesini gösterecektir.
Ziyaretçilerin en çok hangi bağlantıları tıkladığını görmek için Site Yerleşimi'ndeki (İçerik bölümünde) sayfalara da bakabilirsiniz. Bu da belirli bir sayfada verilen sabit bir seçim kümesinde ziyaretçilerin ilgisini en çok neyin çektiğine ilişkin size bir fikir verir.
Bu raporlardan elde ettiğiniz bilgileri kullanarak içeriğinizin bileşimini iyileştirmeye çalışın. Analitiğin size bildirdiklerini göz önünde bulundurarak ziyaretçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinirsiniz ve onlara tam aradıkları bilgileri sağlayabilirsiniz.DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür