Arama Motorları Web Sitenizi Nasıl Değerlendirir? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Arama Motorları Web Sitenizi Nasıl Değerlendirir?

Tarih
27.02.2019
Bu haber 7297 kez okundu.

Arama Motorları internette aradığınız herhangi bir şeyi bulmanıza yardımcı olmayı amaçlar. Yabancı bir yerde olduğunuz ve bir alışveriş yapmanız gerektiğini düşünün. Marketin yerini kime sorardınız. Tabi ki bilen birine. Aynı şekilde arama motorları da internet bilgeleridir. Aradığınız kelimeleri veritabanında kayıtlı bilgilerden seçerek size sunar. Bu sunma arama motoruna göre en iyiden en kötüye şeklinde sıralanmaktadır.

Örneğin siz bilge kişiye yani arama motoruna en yakın ve en kaliteli marketin yerini sordunuz. Web Dünyasında uzaklık kavramı olmadığı için size en kaliteli marketi işaret edecektir. Peki, bu en kaliteli nasıl belirlenir, yani arama motorlarının gözünde en iyi kimdir? Bu soruyu yine güncel hayata bakarak yanıtlayalım. İyi bir marketi nasıl tanımlarsınız?

  • Uzun bir geçmişi olması, deneyimli olması
  • Başkaları tarafından tavsiye edilmesi
  • İçinin ve dışının iyi bir görüntüye sahip olması, göze hitap etmesi
  • İçinde yolunuzu rahatlıkla bulmanız için tasarlanmış tezgâhlar bulunması
  • Aradığınız ürünü daha rahat bulabilmeniz için levhalara yer verilmesi
  • Ürünlerin düzenli olması, manav tezgâhının yanında deterjanların bulunmaması v.b. hatalara yer verilmemesi

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

Arama motorları internetin en çok ziyaret edilen siteleridir ve diğer sitelere de en temiz ve en sadık ziyaretçileri gönderirler. Arama motorları arasında ise en ünlüsü, en iyisi ve özellikle Türkçe içerik sunan siteler için Google'dır. Google site yöneticilerinin en iyi dostu olmalıdır. Çünkü bir siteye en fazla ziyaretçiyi Google göndermektedir, ayrıca değişik hizmetler ile para kazanma olanakları sağlamakta ve ücretsiz reklam yapmaktadır.DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür