Tüm İşletmelere Web Sitesi Zorunluluğu - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Tüm İşletmelere Web Sitesi Zorunluluğu

Tarih
4.12.2009
Bu haber 7744 kez okundu.

Türkiye'nin 50 yıllık uygulama süresinde önemli tecrübeler de edindiğini ifade eden Çiçek, ''Bu yeni yasa tasarısında hiç şüphesiz bu 50 yıllık uygulama önemli ölçüde yer almıştır. Bu 50 yılda dünyada ticaret hukukunu ilgilendiren pek çok uluslararası ticari sözleşme ve belgeler imzalandı. Bunların hukukumuza yansıması gerekiyor. Esasen yaptığımız birçok değişiklikle de bu anlaşmaları iç hukukumuza yansıtmaya çalıştık'' diye konuştu. Tasarıyı en kısa sürede Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne göndereceklerini de bildiren Çiçek, ''Ülkedeki istikrarın, meclis çoğunluğunun ortaya koyduğu imkanlardan da istifade ile bu dönem içerisinde Türkiye'nin temel yasalarını yeniden gözden geçirerek, çağdaş bir hukuk normunu ortaya koymak istedik'' dedi.

17 Aralık'tan sonra hükümetin AB konularında 'rehavete' kapıldığı eleştirilerine de cevap veren Çiçek, ''Biz 17 Aralık'tan sonra da bu çalışmaları hükümet ve bakanlık olarak sürdürüyoruz. İşte bugün tartışmaya açtığımız bu yasa tasarısı AB çalışmaları ile de doğrudan alakalıdır. 3 Ekim'de müzakereler başladığı andan itibaren, özellikle şirketler hukuku dahil birçok konu bu Ticaret Kanunu ile de bağlantılı olacaktır. Dolayısıyla biz bu çalışmayı yapmakla ve AB için önemli bir yasa tasarısını TBMM'ye sevk edecek noktaya getirmekle önemli bir adım atmış oluyoruz'' dedi. Tüm kamuoyunun ve meslek odalarının tasarıyı 3 ay boyunca incelemelerini isteyen Çiçek, 3 aylık süre sonunda komisyonun yeniden toplanarak tasarıya son halini vereceğini ve tasarının meclis ve Başbakanlık'a sevk edileceğini söyledi.

TÜM İŞLETMELERE 'WEB SİTESİ' KURMA ZORUNLULUĞU GELİYOR

İkinci hedeflerinin, Türk işletmelerini bilgi toplumunun birer üniteleri haline getirmek olduğunu kaydeden Tekinalp, ''Artık dünya toplumu bilgi toplumudur. Bu sebeple bütün sermaye şirketlerinde ve Türk işletmelerinde, işletmelerin 'web sitesi' açmaları ve bunu bir bölümünü kamuya, şeffaflığa tahsis etmeleri mecburiyeti getirilmiştir'' dedi. Bu web sitesine, pay sahiplerine, sermaye piyasasının bütün aktörlerine, üçüncü şahıslara ve kamuya açıklanacak bilgilerin konulmasının da mecburi olduğunu vurgulayan Tekinalp, ''Bütün finansal tablolar, bütün toplantı davetleri; pay sahiplerini, işletme sahiplerini, kamuyu, tüketiciyi ilgilendiren bütün hususlar burada yer alacaktır ve eğer almazsa bu bir hukuka aykırılık olarak kabul edilmiştir, hukuka aykırılığın sonuçlarını doğuracaktır'' dedi. Böylece şeffaflıkta önemli bir adım atıldığını belirten Tekinalp, bugün işletmelerin kesinlikle ulaşılamayan bilgilerinin her an Türk toplumumun ve Türk ekonomisinin emrinde olacağını kaydetti.

Yeni Türk Ticaret Kununu Tasarısı’na göre; kanunun yayınından itibaren 3 ay içinde web sitesi kurmayan, web sitesi olupta gerekli tahsisi yapmayan Anonim Şirket yönetim kurulu üyeleri ve sorumlularına 6 aya kadar hapis cezası verilecek. ADALET Bakanlığı, yarım asırdır yürürlükte bulunan Türk Ticaret Kanunu’nu çağın ihtiyaçlarına göre yeniden düzenliyor. 1514 maddelik yeni Türk Ticaret Kanunu Tasarı taslağı şeffalığa büyük önem veriyor. Bu kapsamda taslağın en ilginç maddesi web sitesi olmayan anonim şirketlerle ilgili. Buna göre; Web sitesini kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren üç ay içinde oluşturmayan, Web sitesi varsa içine gerekli tahsisi yapmayan anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve öteki yetkililere altı aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para (günlüğü 15 milyon liradan) cezası verilecek. Web sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koyulmaması halinde de bu kişilere üç aya kadar hapis ve 100 güne kadar adli para cezası verilecek.DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür