Web Tasarım Aşamaları - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Web Tasarım Aşamaları

Tarih
27.02.2019
Bu haber 8668 kez okundu.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir?
İlk yaptığımız sitenin bütün yapısını, tarzını belirleyecek soruya yanıt aramaktır; sitenin kod yapısı ne olmalı...
Web sitesinden beklentinize ve gereksinimlerinize göre kod yapısına karar veriyoruz. PHP, HTML, FLASH kod yapılarının her birinin ayrı özellikleri, birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Web sitesinin sizi tatmin etmesi için doğru seçilmiş bir kod yapısına sahip olması gerekir.

2: Tasarım süreci

Markalaşma çalışmanız (kurumsal kimlik) varsa bunu temel alan tasarım çalışması kurumsal bütünlüğün sağlanması açısından önemli olacaktır. Eğer bu çalışmanız yoksa size özel tasarım yapabileceğimiz gibi, lisanslı profesyonel taslaklarımızdan da seçim yapabilirsiniz.

Tasarım süreci web tasarımındaki en kritik iki aşamadan biridir. Tasarımcılar olarak olarak bizim görevimiz firmanızı olduğundan daha iyi bir şekilde sunmaktır. Web siteniz sizi daha küçük, amatör göstermemeli aksine profesyonel ve daha büyük olarak sunmalıdır. Unutmayın, internetten sitenize giren potansiyel müşterileriniz ilk izlenimlerini web siteniz üzerinden oluşturacaktır.

3: Uygulama

Uygulama firmanıza ait yazı resimlerin siteye yüklendiği aşamadır. Yazıların görsel bir bütünlüğe sahip olacak şekilde siteye yerleştirilmesi, resimlerin site standartlarına uyumlu hale getirilerek yüklenmesi bu aşamanın önemli noktalarıdır.

Sitenin görsel gücünü sağlayacak en önemli unsurlardan biri yazı ve resim standartlarıdır. Sitenin kendisine ait bir standarda sahip olmaması karmaşık olması anlamına gelecek, profesyonel görüntü yaratılmasını engelleyecektir.

4: Kalite testleri

Yazı ve resimler yüklendikten sonra sitenin uluslararası kod standartlarına uygunluğu için testler yapıyoruz. Testlerde ortaya çıkan hatalar düzeltilerek "0 hata" kriterine ulaşıyoruz. Kalite standartları sitenizin verimli çalışmasını, bütün tarayıcılarda sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır. Bu aşamada siteniz 5 ayrı testten geçmektedir.

5: Genel optimizasyon

Beşinci adımda sitenin genel optimizasyonu yapılmaktadır. Arama motorlarındaki verimi yükseltebilmek için; test ve uygulamalardan oluşan 16 kademeli bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Bütün sitelerimizde yaptığımız bu çalışmamız nedeniyle (arama motoru sitesi olmasalarda) yaptığımız siteler iyi sonuçlar almaktadır.

6: İzleme

Bütün sitelerimiz özel yazılımlarla sürekli izlenmektedir. Böylece sitelerimizdeki değişimleri günlük olarak görme, müdahale etme şansımız olmaktadır.

İzleme sürecinde belirli aralıklarla yedek alınmakta, sitenin kod güncellemeleri yapılmaktadır.

7: Destek

Deneyimimiz göstermektedir ki; site yayına girdikten sonraki 6 ay süresince müşteri talepleri devam etmektedir. Hergün sitesine girip dolaşan müşterimizin doğal olarak aklına yeni birşeyler gelmekte, bizden talepte bulunmaktadır.

İthaki Ajans'ın en önemli farklarından biri ne kadar süre geçerse geçsin verdiği destek hizmetidir. Genel anlayışımız; sitenin altında logomuz yer aldığı sürece ondan sorumlu olduğumuzdur.

8: SEO çalışması

Özel olarak talep eden müşterilerimize profesyonel SEO hizmeti verilmektedir. SEO aslında aylarla ifade edilecek süreyi kapsayan, karmaşık çalışmaları içeren bir süreçtir. SEO başarılarımız sayfamızdan da görebileceğiniz gibi bu konuda oldukça başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz.

SEO çalışmamızda aylık raporlamayla gelişim sürecini izlemeniz sağlanmaktadır.

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür