Google Squared Aramanın Şeklini Değiştiriyor - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Google Squared Aramanın Şeklini Değiştiriyor

Tarih
12.1.2010
Bu haber 6436 kez okundu.

Google Squared, beta olarak resmi yayına başladı. Sizlere daha önce Google'ın yeni tablolu sonuçlar üretecek Google Squared araması resmi olarak kullanıma açıldı. Tabii ki bir Google klasiği olarak şu an için Google Squared beta sürecinde.

Peki nedir bu Squared?

Google'ın yeni arama anlayışı aslında sonuçların tablolar içerisinde gösterilmesinden çok daha fazlasını yapıyor. Sonuçları farklı kriterlere göre kategorize ediyor ve bir bakışta görülebilecek ek bilgiler sunuyor. Örneğin "Turkey" aramasını yaptığınızda karşınıza öncelikli olarak Türkiye'nin başlıca şehirleri ve bu şehirlerin km2 ve nüfus gibi ek bilgileri geliyor. İstanbul aramasını yaptığınızda ise şehir ile ilgili tarihi ve temel bilgiler geliyor.

 Bu tablolar içerisindeki temel bilgiler için Google mümkün olduğu zamanlarda alternatifler de oluşturuyor ve siz tablonun içine tıklayarak daha doğru başka bir sonuç varsa gösterilenler arasından seçebiliyorsunuz. Google Squared'in diğer bir özelliği ise oluşturduğunuz tabloları kaydetme imkanı.

 Google Squared sistemini denemek için  http://www.google.com/squared  adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür