3d Secure Nedir? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

3d Secure Nedir?

Tarih
28.1.2010
Bu haber 6247 kez okundu.

3D Secure, Internet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bir ek güvenlik sistemidir.

3D security sisteminde, müşteriler herhangi bir ödeme işlemi sırasında kart sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek, Kredi Kartına ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir.
Böylelikle kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV bilgileri başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifreyi sadece kart sahibi bildiği için ve kendi bankanızın web sitesi dışında kullanmadığı için elektronik güvenliği sağlanmış oluyor.

İşletmeler açısından avantajı nedir ?
3D secure sistemi ile sanal ortamda yapılan alışverişlerde, kredi kart sahibi bilgilerinin doğruluğu garanti edilmiş olması nedeniyle sahte sipariş olma olasılığı ortadan kaldırılmıştır. Yapılan alışverişlerden kredi kartı sahibi sorumludur.

Türkiye de ki ilk benzer uygulama !
Aslında bu uygulamanın bir adım ötesi Koç Finans - Kangurum (Sanal Merkez TAŞ.) iş birliğiyle 2002-2004 yılları arasında uygulamaya konulmuştur. Yapılan uygulamada kredi kartı şifresinin yanı sıra müşteriye ait özel bilgilerde ödeme esnasında sorulmuştur. Her alışverişte istenen bilgiler farklılık göstermektedir.
Uygulamanın yoğun olarak kullanıldığı süre içerisinde bu ödeme metodu ile yapılan hiçbir alışverişe kredi kart sahibi tarafından itiraz olmamıştır. Fakat Akıllı Kart uygulamasının sona erdirilmesi nedeniyle ne yazık ki bu uygulamada sona ermiştir.

Akıllı Kart 'ın uygulamasının daha soft hali diyebileceğimiz yeni 3D Security uygulamasında; Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified By Visa", Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür