Bir sayfayı veya siteyi Google arama sonuçlarından kaldırma - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Bir sayfayı veya siteyi Google arama sonuçlarından kaldırma

Tarih
29.3.2010
Bu haber 9096 kez okundu.

Google'ın arama sonuçlarındaki içeriği kaldırmak isterseniz, söz konusu içeriğin öncelikle web üzerinden kaldırılması veya arama motorlarından engellenmesi gerekir. Web'in Google tarafından çalıştırıldığını ve Web'de bulunan tüm sitelerin yine Google'ın denetiminde olduğunu düşünen birçok insana rastlıyoruz, ancak bu doğru değildir. Google'ın arama sonuçlarında görünen siteler, söz konusu sitelerin web yöneticilerinin denetimindedir.

İçeriği (bilgi parçacıkları, başlık, sayfa içeriği veya bir URL veya sitenin tamamı) arama sonuçlarından kaldırmak için site sahibine (siz veya başka bir kişi) bazı seçenekler sunulmaktadır. Site sahibi ilgili bilgileri sayfadan kaldırabilir, sayfayı Web'den tamamıyla çıkarabilir veya Google'ın sayfayı taramamasını ya da sayfayı dizine eklememesini belirtebilir. Kaldırmak istediğiniz içeriğin türüne bağlı olarak değişen gereksinimler söz konusudur ve bunlar aşağıda açıklanmıştır.

Bu değişiklikler yapıldıktan ve Google siteyi yeniden taradıktan sonra, içeriğin doğal olarak Google dizininden çıkarılması gerekir.

Ancak, sitenizin içeriğini arama sonuçlarından acil bir şekilde kaldırmanız gerekiyorsa veya web sitesinde zaten değiştirilmiş olan bir sayfanın Google önbelleğindeki kopyasını kaldırmak ya da Google'ın tamamıyla kaldırılan bir sayfaya ilişkin sonuçları göstermesini durdurmak isterseniz, süreci hızlandırmak için Google'ın kaldırma aracını kullanabilirsiniz. Aracı kullanmak için, aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlatılan belirli gereksinimleri izlemeniz gerekir.

  • Sitenin sahibiyseniz, web sitenizdeki değişiklikleri bizzat yapmanız ve ardından Web Yöneticisi Araçları'ndaki URL kaldırma aracını kullanarak sorunlu sayfanın Google arama sonuçlarından kaldırılmasını istemeniz gerekir.
  • Sitenin sahibi değilseniz, yapmanız gereken ilk şey sitenin web yöneticisi ile iletişim kurmak ve içeriğin kaldırılmasını istemek olacaktır. (Kaldırma türüne (aşağıya bakın) bağlı olarak, diğer bazı değişikliklerin yapılması da gerekebilir). Değişiklikler yapıldıktan sonra, genel URL kaldırma aracını kullanarak içeriğin Google arama sonuçlarında önbellek kopyası veya bilgi parçacığı olarak görünmemesi için istekte bulunabilirsiniz. (Unutmayın: İster siz olun ister başkası, site sahibi ilk olarak sitede gerekli değişiklikleri yapmalıdır. Aksi takdirde, bu işlem, içeriğin arama sonuçlarından kaldırılmasını sağlamayacaktır.)

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür