Hangi Domaini Seçmeliyim .com .net .org ? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Hangi Domaini Seçmeliyim .com .net .org ?

Tarih
20.4.2010
Bu haber 7576 kez okundu.

Bir site kuracaksınız ve az cok ne hakkında bir site olacağına karar verdiniz. Şimdi isin en zor kısmı; domainim ne olacak?

 

İnternetin günümüzde cok yaygın olması ve artık bir web sitesi kurmanın yada domain almanın cok kolay olması sayesinde internet domain cöplüğü gibi olmustur. Kesin bir oran verilememktedir ancak mevcut kaydedilmis domainlerin sadece %10-15 kadarının gercekten bir websitesinde kullanıldığı tahmin edilmektedir. Geri kalan %85-90 domain ya satılmak üzere beklemededir yada sahibinin her hangi bir site kurmamıs olması nedeniyle bosta beklemektedir.

Bu nedenden dolayı aradığınız domaini bulmak oldukca zor olabilir. Üstelik bu isim akılda kalıcı, jenerik bir isim olsun isteniyorsa durum daha da zorlasmaktadır. Google'ın aramalarda domain isminin icerikle alakalı olmasına bakarak daha üstlerde cıkarması sayesinde bu sorun nispeten asılmıstır. Her seyi Google'da aradığımız icin artık defkocaeliyitemiztutalim.com yada abckelaynaklarikorumaveyasatmadernegi.org adresi bile kötü bir domain sayılmamaktadır.

Eğer kısa ve marka olabilecek bir domain bulmadıysanız yapabileceğiniz en iyi sey sitenizin iceriği ile alakalı olan ve örnekteki gibi abartı uzunlukta da olmayan bir isim bulmaktdır. Bunun yanında fazla bilinmeyen kelimelerden kacınarak akılda kalıcı bir domain bulunması da önemlidir. Ayrıca kocaelikorfezotogaleri.com sitesi rakibinize aitse kocaelikorfezotogaleri.net ismini almak sizin icin dezavantaj olabilir. Bunun yerine sizin ziyaretcinizi yada müsterinizi rakibinize göndermeyecek daha farklı bir isim tercih edilmesi doğru olacaktır.

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür