Bandwidth ( bant genişliği ) - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Bandwidth ( bant genişliği )

Tarih
25.5.2010
Bu haber 6706 kez okundu.

Bandwidth (bant genişliği)

Aylık veri transfer limitinizi ifade eder. Her internet sitesi html / php / asp gibi diller ile oluşturulmuş bazı dosyalardan meydana gelir ve bu dosyaların görüntülenebilmesi için ( bazen doğrudan kendilerinin, bazen dinamik olarak oluşturulan sayfaların ) önce okurların bilgisayarlarına indirilmesi gerekir. Okurlar adres satırına bir site adresi girdiklerine tarayıcı sunucudan o sitenin ilgili sayfasını ister ve sunucu ile okurun tarayıcısı arasında bir veri iletişimi olur. Okurun istediği sayfa toplamda 30 kb ise, bu sunucudan 30 kb’ın okuyucuya aktarılması anlamına gelir. Dolayısı ile web sitenizin ne kadar çok ziyaretçisi olursa o kadar çok bant genişliğine ihtiyacınız olacaktır.

Bir çok WordPress kullanıcısı paylaşımlı sunucu modellerini tercih etmektedirler. Her ne kadar, sunucu kaynaklarını birçok kullanıcının aynı anda kullanması nedeni ile, performansları dedicated sunuculara oranla daha düşük olsa da, paylaşımlı sunucular bizler gibi giriş seviyesi kullanıcılar için idealdir. Sonuçta blog yazmaya yeni başlayan birisinin yüzlerce gigabyte alana ve çift işlemcili, yine gigabyte’lar ile ifade edilen miktarda RAM’e sahip bir bilgisayar ve sınırsız bant genişliğine ihtiyacı yoktur ve dolayısı ile de gidip kendisine bir tekil sunucu alması kadar da saçma bir hareket olmayacaktır.


DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür