Bir web sitesi nasıl özgün olur? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Bir web sitesi nasıl özgün olur?

Tarih
2.6.2010
Bu haber 7088 kez okundu.

Bir web sitesinin özgün olması kuşkusuz çok önemlidir. Bunun nedeni aslında son derece açıktır. "Farklı olmak, taklit etmek değil taklit edilmektir" çünkü bir konuya ilk siz değinirseniz ve herkesten farklı bir hava yakalarsınız. Düşünün herkesin siyah giydiği bir yerde siz beyaz giyiniyorsunuz. Sizden sonra beyaz giyinen insanlar o mekana gelse bile siz daha gözde olursunuz.

Bilirsiniz bizim için farklı olmak demek google aramalarında ilk sayfada yer almak demektir. Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Herşeyden önce fazla korkmanıza gerek yok. Pek çok firma görsel olması için flash siteleri tercih etmekte yani google için bu sitelerde içerik yok gibi bir anlama geliyor diyebiliriz. Rakiblerinizin bir kısmını böylece geride bıraktık.

Bir başka önemli nokta ise web sitenizin içeriğini web tasarımcıya bırakmayın. Büyük ihtimalle web tasarımcı sitenizin içeriğini sağdan soldan çaldığı bilgiler ile dolduracaktır. Oturun ve sitenize yazılacak her bir satırı kendiniz oluşturun.

Bırakın web sitenizdeki bilgileri birileri çalabilsin (resimleri çaldırtmamanız tavsiye edilir yinede) çünkü bir içeriği herkesten önce yayınlar ve diğer sitelerde sizden bu içerikleri çalar ise bu sizin sitenizdeki bilgilerin önemli olduğuna ufak bir göstergedir. Yeterki siz değişiklik yapar yapmaz sitenizi google arama motoruna indexletmeyi bilin.

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür