Hosting Limitlerim Ne Olmalı? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Hosting Limitlerim Ne Olmalı?

Tarih
8.7.2010
Bu haber 6778 kez okundu.

Web Alanı;
Eğer sitenizde büyük boyutta resim dosyaları, film dosyaları veya MP3 barındırmayı düşünmüyorsanız hosting sağlayıcılarının sundukları alanlar size yetecektir. Ortalama olarak bir html dökümanı 30 kb boyundadır. 10 mb’ lık bir alanda yaklaşık 400 html sayfa barındırabilirsiniz. Eğer verilerinizi html sayfalarında değil de databasede tutacak ve sayfalarınızı PHP, ASP gibi sunucu tabanlı bir programlama diliyle oluşturacaksanız, web alanınızın boyutunu veritabanınızı baz alarak ve ona göre hesaplamalısınız. 200.000 kayıttan oluşan bir Access database yaklaşık olarak 20 mb yer kaplayacaktır.

Bandwidth:
2 GB’ lık bandwidth (veri transferi) 50kb’lık bir dosyanın (gif, jpg, html, asp vs..) bir ayda 40.000 kere gösterilmesi için yeterli olacaktır. Ancak yüksek ziyaretçi potansiyeli olan bir siteniz varsa ve ziyaretçilerinize sunduğunuz dosyalar (html, gif, jpg, swf vs..) büyük boyutlardaysa bandwidth ihtiyacınız da buna bağlı olarak yükselecektir. Genelde, çoğu site için 2 - 5 GB arası bandwidth limiti yeterli olmaktadır.

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür