Backlink Nedir ? İşlevleri, Yararları, SEO ya Katkısı Nedir ? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Backlink Nedir ? İşlevleri, Yararları, SEO ya Katkısı Nedir ?

Tarih
11.11.2010
Bu haber 6440 kez okundu.

Backlink web sitenizin içeriğinizi desteklemek üzere verilmiş link demektir. Ya da sitelerinize dışarıdan verilen linklere denir. Bu linkler karşılıklı veya karşılıksız olabilir. Backlinkler sitenizin arama motorunda indexlenmesine hız katar. Bunun olması için sizin link aldığınız sitenin google’da yer alması yeterlidir. Diyelim ki sizin kelimenin forum. Siz forum kelimesinde 15.sıradasınız. Siz 1, 2 veya 3.sitelerden birinden link aldığınız zaman sıranız büyük ihtimalle 4-5-6 olabilir. Böylece daha fazla hit alabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek pagerankı olan sitelerden link alırsanız pagerankınız daha da artar. Ancak linkler karşılıklıysa pageranka etkisi daha az olur.Biranda birçok backlink almanız sizi arama motorlarından banlayabilir. Bunun için yavaş yavaş etkili backlink almanız gerekir.

Backlink’in Faydaları  :
Google pagerankınızın artmasına yardımcı olur. Google’da indexlenme hızınızı arttırır. Arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanıza yardımcı olur.

Backlink’in Zararları  : Yaşı yüksek olmayan bir siteye aniden backlink alındığında sitenizin google tarafından banlanmasına sebep olabilir Nofollow link aldığınız takdirde ise arama motorlarının gözünden düşebilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür