5 basit SEO tekniği - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

5 basit SEO tekniği

Tarih
22.7.2010
Bu haber 5597 kez okundu.

1. Geniş içerik sahibi olmak : İçerik SEO’yu etkileyen en önemli faktördür. İçeriğiniz ne kadar geniş ve köklü olursa, siteniz o kadar yukarılara tırmanır. Google ve diğer arama motorları büyük siteleri severler. Web sitenizin konusunu genişletilebilecek bir şey seçmeniz ve sıkça sitenizi güncellemeniz site yükselmiş bir page rank ile geri döner.

2. Sayfa başlığı düzenlemesi : Arama motorları sayfa başlıklarınıza bakarlar. Başlıktan kasıt Internet tarayıcınızın tepesinde yazan o kısa kelimeler veya cümleciklerdir. Başlıklarınızı açıklayıcı, az ve öz olarak yazın; uzun olmasın. Ayrıca spam’den kaçının.

3. İç ve dış linklemeler: Arama motorlarının mantığı gayet basit. Eğer iyi siteler sizin sitenize link veriyorsa, sizin siteniz de iyidir. Aynı şekilde siz ne kadar çok iyi siteye link verirseniz, sitenizin rank’i yükselecektir. Sitenizin içerisindeki kırık linkleri mutlaka temizleyin ki arama örümcekleri sitenizin en içlerine kadar girebilsin.

4. Açıklayıcı Bağlantı Tanımı : Arama motorlarında web sitenizin linki altında çıkan yazıya Anchor Text deniyor. Ben Türkçesi’ni Açıklayıcı Bağlantı Tanımı olarak çevirdim. Buraya her zaman sitenizin ne içerdiğini açıklayan net şeyler yazın. “Daha fazla bilgi için tıklayınız…” yazma hatasına düşmeyin. Bunun yerine ‘İguanaların zorlu yaşam koşulları hakkında yararlı bilgiler bulunabilecek bir site’ yazabilirsiniz.

5. HTML Etiketleri ve Sayfalarınızı İsimlendirmek : Kullanacağınız anahtar sözcükleri html koduyla da belirtin. <h1><h2><b> gibi kodlar kullanın, anahtar kelimeleriniz fark edilir olsun. Ayrıca Google sayfalarınızın dosya isimlerini de kullanır arama yaparken. Her sayfa dosyanızı düzgünce isimlendirerek kaydedin. Mesela iguanalarin-yasam-alanlari.html gibi. Kelimelerin arasında tre (-) veya altçizgi (_) kullanın ki Google içeriğinizi doğru anlasın.

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür