İlk İslami İşletim Sistemi SABILY - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

İlk İslami İşletim Sistemi SABILY

Tarih
19.10.2010
Bu haber 7797 kez okundu.

Gün geçmiyorki bilgisayar dünyasında yeni ve şaşkınlık verici bir gelişme olmasın. Kendinisi her sene ikiye katlayan bilgisayar dünyasında bu sefer karşımıza çıkan yeni gelişme, ilk İslami İşletim Sistemi olan SABILY! Herkesin malumunca açık kodlu işletim sistemi olan Linux, dünyanın her yerindeki geliştiricileri sayesinde birçok farklı sürüme sahip bulunuyor. Örneğin ülkemizde de Tübitak’ın öncülüğü ile üretilen Pardus İşletim  Sistemi de bir Linux türevidir. Pardus gibi Linux çekirdeği kullanan bir çok işletim sistemi bulunmaktadır dünyada. Bunlara bir yenisi de geçen gün katıldı. Tamamen ücretsiz olan SABILY adı verilen bu yeni Linux türevi işletim sisteminin çok ilginç özellikleri bulunuyor; yapımı, şekli, görselliği ve işlevleri bakımından tam olarak bir İslamı İşletim Sistemi oluyor SABILY! Müslümanların bütün ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan ve üretilen SABILY işletim sisteminin birkaç özelliğini olarak;

  • Bilgisayarın açılışında besmele çekilmesi,
  • Çeşitli konularda hadislerle örnek verilmesi,
  • Kuran-ı Kerim öğretme ile ilgili çeşitli parogramları barındırması,
  • Arapça eğitim setleri içermesi,
  • Namaz vakitlerini hatırlatan ekran uyarıları barındırması
  • Çeşitli İslam ülkerindeki en güzel manzaraları Masaüstü Arka Planı sunmasını sayabiliriz.

SABILY İşletim Sistemi ile gelen bazı yazılımlar şunlardır:
Zekr ve Muş-haf Othman (Kuran çalışma araçları),
Minber ve Firefox-praytimes (ezan uygulamaları),
Monajat (namazı uygulamaları),
Hijra (İslami Hicri takvim),
WebStrict (ebeveyn kontrolü aracı ),
OpenOffice (kelime işlemci, spreasheet, sunum),
Firefox (web tarayıcısı), Pidgin (anlık mesajlaşma),
F-Gimp (resim düzenleme programı) ve benzeri birçok program.

Sabily İşletim Sistemini ücretsiz indirmek için buraya tıklayınız.DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür