Web sitelerinde simgeler nasıl kullanılmalı? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Web sitelerinde simgeler nasıl kullanılmalı?

Tarih
25.9.2010
Bu haber 5049 kez okundu.

İnsanların akılında kalıcı olabilmek ya da daha çabuk kavramalarını sağlayabilmek için onların farkı duyu organlarına aynı anda hitap edebilirseniz daha başarılı olacağınız kaçınılmaz bir gerçektir. Tıpkı bir televizyon programının izleyicide bıraktığı etkinin radyodakinden fazla olacağı gibi.
İşte bu sebeple web sitelerinde de sadece yazı ile insanların beyinlerinde kalıcığı sağlamak yeterli olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla gerek eğlenceli bir görünüm kazandırmak gerek ziyaretçinin dikkatini çekmek için simgelerden faydalanılmadır.

Yazılarınızı bir simge ile paketleyin!
Öncelike bahsedeceğiniz yazıyı temsil edecek bir simge oluşrun. Bu simgeyi gören okuyucu yazının neden bahsettiğini az çok anlayabilmeli. Bu sayede yazıyı okumadan önce o kunu ile beyninde bir canlandırma gerçekleştirecektir.
Örnek bir site: digitalartifex.com

Simge ile göz boyayın!
İnsanları kandırmayın fakat onları etkilemek için nelerin olabileceği konusunu ön plana getirecek simgeler koyun. Mesela istatistik konusnda onlara artık sağlayacak bir yazıdan bahsederken onların önüne grafiksel simgeleri koyabilirsiniz. Onlara istatistiki ya da parasal konuda kazanç sağlayacaklarını belirtin. Bu sayede yazıyı okumalarını sağlayın.
Örnek bir site: inveon.com.tr

Bazen ön planda simgeler olsun!
Saydaki yazıların çokluğu vurgulamak istenen konuyu arkada plana atabilir. Sade bir sayfada büyük simgeler hemen göze batar ve okuyucuyu yönlendirirler. Bu sayede ziyaretçi sayfada başka şeylerle ilgilenmeden koyuna girer. Unutmayın bazen okuyucunun gözüne sokmak gerekebilir.
Örnek bir site: ripple.org

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür