İkon Arama Motoru - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

İkon Arama Motoru

Tarih
4.10.2010
Bu haber 5210 kez okundu.

Webmaster veya webservant olan ya da bunların herhangi biri olmayıp sadece internetteki kendi sayfasına ikonlar ile canlıklık vermek isteyen herkesin ihtiyacını karşılayabilecek arama motorları mevcut. Google gibi sade giriş sayfasına mevcut olan iki ikon arama motorundan bahsedeceğim!

1. ICONFINDER
Ajax ile hazırlanmış bir arama bölümü mevcut olan ICONFINDER.net, giriş yapıtığınız karakterlere göre kelimelerini sıralıyor. Son zamanların populer ajax sistemleri arasında yer alıyor. Arama yaptığınız ikonun ajax sistemi ile etiket ekleme-görüntüleme ve lisans bilgilerini görmenizi sağlıyor. Ayrıca bir blog ve eklentileri mevcut. Windows Vista Gadget ve Mac OS X Widget sistemleride bulunuyor.

2. ICONLOOK
Iconfinder ile ICONLOOK.com aralarındaki en belirgin fark hızlı olması. mevcut İkonları Google gibi gayet hızlı bir şekilde göstermesi ziyaretçiyi sadık kullanıcılar arasına sokuyor. Ayrıca yine Iconfinder ile arasındaki diğer fark ise 12×12 ile 128×128 boyutuna göre arama yapma seçeneğide sunuyor. Yine ziyaretçinin etiket ekleme özelliği mevcut fakat site icın finder kadar ajax ile desteklendiğini söyleyemem. Diğer kötü tafarı ise giriş sayfasında Google Adsens reklamının sayfa başında gösteriliyor olması. En azında giriş sayfasınsa koyulmaması bence daha uygun olurdu. Arama sonucunda gösterilen ikonların üzerine tıkladığınızda ikon hakkında yeni sayfada bilgi edinmeniz mümkün.

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür