Tasarım’da Bir Web Sitesini Kalitesiz Yapan Nedir? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Tasarım’da Bir Web Sitesini Kalitesiz Yapan Nedir?

Tarih
27.02.2019
Bu haber 14091 kez okundu.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

Önemli olan odaklı ziyaretçi kitlesine hitap edebilmek, bu kitleyi bir servis ve hizmet anlayışı ile uzun vadede değerlendirebilmek.

Buda iyi bir kaliteli anlayışı gerektirir. Bir web sitesini kalitesiz yapan kriterleri ise genel olarak düşünürsek buda eksik vizyon anlayışıdır.

Web sitelerinde vizyon eksikliği o sitenin bir çok veya tüm kriterlerde yetersiz olduğunu gösterir.

Bu kriterler genel olarak görselliğin kötü ve erişilebilirliğin yetersiz olması, hizmet anlayışı eksikliği ve ziyaretçiyi değerlendirememe gibi kriterlerdir.

Her şeyden önce bir web sitesinin amacı insanlara katkıda bulunabilecek bir amaç içermelidir.

Bir web sitesinde sadece para kazanmaya odaklanılmış ve insanlara bir katkı sağlanamıyorsa o web sitesinin geleceği de fazla uzun değildir.

Çünkü daha uzun vadede kazanç isteniyorsa sitenin sürekliliğini sağlayacak kalite ortamı yaratılmalıdır. Süreklilik ise plan ve proje gerektiren bir iştir.

Eğer bir web sitesinin ziyaretçilere hitap tarzı kaliteli değilse, görsellik, erişilebilirlik ve kullanılabilirlik kriterlerinden yoksun sadece para kazanmaya odaklanmış ve ziyaretçilerine sadece kendi para kazanabileceği kaynakları gösteriyor ise vizyon eksikliği var demektir.

Web sitenizin yeterli kalite seviyesinde olabilmesi için yukarıda bahsettiğimiz görsellik, erişilebilirlik, kullanılabilirlik vb. gibi web standarlarında iyi derecede yapılandırılmış olması gerekir.

Web siteniz bu sayede yeterli kalite standartlarına ulaşabilir.DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür