Sitenizin Yapması Gereken 10 Şey - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Sitenizin Yapması Gereken 10 Şey

Tarih
21.10.2010
Bu haber 4401 kez okundu.

Web siteniz asağıdaki listelediğim 10 şeyi yapamıyorsa bir kez daha web sitenizin içeriğine, tasarımına, kullanabilirliğine ve erişebilirliğine bir göz atmanız gerekir. 2010 yılında modern bir zamanda yaşıyoruz ve web sitenizin bu zamana ayak uydurması gerekiyor: 

1) Taze içerik (blogs, CMS vb.)
2) Efektif haber, duyuru ve bilgi veriş yöntemi (rss, atom vb.)
3) İçeriğin (haber, duyuru, icerik vb.) alternatif methodlar ile kullanıcıya ulaşması (email, RSS vb.)
4) Modern ikaz ve duyuru yontemleri (pings, email ikazlari vb.)
5) Web sitenizde kullanıcıların görüşlerini belirtebileceği bir bölüm (blog yorumları, forum vb.)
6) Hız ve kod optimizasyonu (CSS, XHTML vb.) 
7) Kullanımı kolay bir menü 
8) Akıllı sistemden sisteme iletişim (XML, SOAP vb.) 
9) Akıllı ve akıl verici hata mesajları
10) Yormayan kullanıcı desteği

Belki yukarıda okuduğunuz bir çok teknik kelime size birşey ifade etmeyebilir ama artık sitenizin sizin için çalışması gerekiyor, sizde siteniz için. Bu işin zor değil, akılcı olması gerekiyor. Her geçen gün, binlerce kullanıcı, bilgi almak, bilgi vermek, alışveriş, bankacılık işlemleri için internette bağlanıyor. Sizin websiteniz onlara hitap etmiyor ya da edemiyor ise web siteniz başarısız milyonlarca siteden biri olmaktan öteye gitmeyecektir. Artık bir takım web stratejilerini adapte edip uygulamaya geçmenin sırası. Ne de olsa cok geç değil.

Top 10 listesi Nick Finck'den (Digital Web Magazine) alınmıştır.


DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür