Yahoo arama motoruna url nasıl eklenir ? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Yahoo arama motoruna url nasıl eklenir ?

Tarih
26.10.2010
Bu haber 5465 kez okundu.

Arama motorları listesinde bu işin ilklerinden birisi de Yahoo'dur. Şu an pazarın ikinci en büyük arama motoru olan Yahoo'ya web sitemizi nasıl ekleyeceğimizi bu yazı ile öğrenmiş olacağız. Yahoo'nun bir diğer önemli yanı da Altavista ve AllTheWeb gibi devlere içerik konusunda destek sağlaması. Yani diğer bir deyişle bir taşla 3 kuş vuracağız. Bu yöntemle Yahoo'ya web sitemizi önermiş olacağız.
 
  • http://siteexplorer.search.yahoo.com/submit adresine girin
  • Yahoo üyeliğinizle giriş yapmanız istenecek. (Bu durumda kendinize bir Yahoo hesabı almanız gerekli. Nasıl bir Yahoo hesabı açacağınız bu yazının konusu dışında kalmaktadır)
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen formdaki alana web sitenizin adresini yazmanız ve SUBMIT URL demeniz gereklidir.
 

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür