Markalara Tescil Zorunluluğu Geliyor!! - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Markalara Tescil Zorunluluğu Geliyor!!

Tarih
26.1.2011
Bu haber 5746 kez okundu.

Türk Ticaret Kanununda ticari unvan, ürün ve marka tescili hakkında yapılan değişiklikleri içeren torba yasa tasarısının uygulamaya girmesiyle marka tescili yaptırma zorunluluğu geliyor.
 
Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Türk Ticaret Kanununda ticari unvan, ürün ve marka tescili hakkında yapılan değişiklikleri içeren torba yasa tasarısının uygulamaya girmesiyle yaklaşık 1,5 milyon kuruluşa marka tescili yaptırma zorunluluğu da geliyor.

Bu durumun, 2011'de marka ve patent danışmanlığı sektörünü önemli ölçüde büyütmesi bekleniyor.

Yasa ile faaliyet gösteren her sermaye şirketinin internet ortamına taşınması zorunlu hale gelirken, ilgili 1502'nci maddenin kurumlarca yerine getirilmesi çerçevesinde firmalar, "tr" uzantılı alan adı tescili yaptırabilmek için ünvan veya markalarını Türk Patent Enstitüsü'ne tescil ettirmek zorunda kalacak.
 
Yasanın uygulamaya geçme tarihinin Temmuz 2012 olduğunu hatırlatan Yamankaradeniz, patent ve marka sektörüne yansımanın 300 milyon lira civarında olabileceğini dile getirdi. 
 
Kaynak : e-haberajansi.com

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür