Flash Mı, HTML 5 Mi? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Flash Mı, HTML 5 Mi?

Tarih
20.6.2011
Bu haber 5303 kez okundu.

Gelecekte web tarayıcılarında hangi video oynatıcının kullanılacağına dair tartışmalar yeni bir boyuta taşınıyor. Bir araştırmada Flash ve HTML 5 performans konusunda karşılaştırılıyor.
“Streaming Learning Center” web sitesinde video uzmanı olarak çalışan Jan Ozer tarafından yapılan araştırma Flash video oynatıcısı ile Safari/Chrome web tarayıcılarının Windows ve Macintosh sistemlerdeki H.264 video oynatım performansını karşılaştırıyor. Sonuç: İki oynatım yönteminin zayıf ve güçlü yanları var.
Hangisi nerede güçlü, nerede zayıf?
Örneğin Safari yüklü Mac sistemlerde yapılan H.264 oynatım testinde HTML 5, Flash’e büyük fark attı; buna karşın aynı platformda Chrome kullanıldığında iki rakip de aynı dereceyi elde etti. Windows platformunda Flash, H.264 oynatımında ön sırada yer alıyor. Ozer’e göre Flash, Windows sistemlerde grafik işlemcisine erişebiliyor ve bu da performansı yükseltiyor. Buna karşın Apple tarayıcısı eklentinin gerekli arayüze erişmesini engelliyor.
Lâkin araştırma Firefox tarayıcısını açıkta bırakıyor. Ozer, HTML 5 oynatımını test etmek için YouTube platformundaki uyumlu sayfaları kullandı ve bu sayfalarda Firefox’un henüz desteklemediği H.264 çözücüsü kullanılıyor. Firefox HTML 5 video oynatımında Ogg-Theora formatını destekliyor.

CHIP Online

DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür