Türk halkının internet alışkanlıkları Haziran 2011 - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Türk halkının internet alışkanlıkları Haziran 2011

Tarih
25.6.2011
Bu haber 5025 kez okundu.

IAB Türkiye, ülkemizdeki internet alışkanlıklarını masaya yatırdı. Haziran ayını kapsayan bu rapor 12 yaş üstü 24 milyon kişiyi kapsıyor. Türkiye’deki internet alışkanlıklarını masaya yatıran rapora göre ülkemizdeki 24 milyon internet kullanıcısından 10 milyonu alışverişten sorumlu kitle gruba dahil oluyor.
Yani bu kişiler istedikleri gibi alışveriş yapıp, ailelerinin ihtiyaçlarını da karşılayabiliyor. Bu kullanıcılardan 2.5 milyon kişi ise internetten alışveriş yapmayı seviyor. IAB’nin Ocak 2011′de yaptığı araştırmada bu kitlenin 875 kişi olduğu görülüyordu.
Bu rapora göre ülkemizde 8.2 milyon kişi interneti cep telefonundan kullanmayı tercih ediyor. Ocak ayında ise bu sayı ise 6.5 milyon civarındaydı.
İnternetteki cinsiyet dağılımına baktığımız zaman kullanıcıların yüzde 57′si erkek iken yüzde 43′ü kadınlardan oluşuyor. Türkiye’de interneti en çok gençler kullanıyor. 12 – 17 yaş arası kitle yüzde 22, 18 – 24 yaş arası kişiler yüzde 25, 25 ve 34 yaş arası vatandaşlar ise bu pastasının yüzde 26′lık kısmını oluşturuyor.
35 yaş üzeri kitle ise geri kalan yüzde 27′lik bölümü paylaşıyor. Bu kullanıcı sayısının 3.5 milyon kişilik kısmı ise üniversite mezunu.


DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür