Dünyayı gezdiren 6 Street View sitesi! - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Dünyayı gezdiren 6 Street View sitesi!

Tarih
7.7.2011
Bu haber 5557 kez okundu.

Google Earth, Maps ve farklı panaroma siteleri, birçok yeri oturduğunuz yerden kalkmadan, bilete para harcamadan "gezmenize" izin veriyor. Google Maps ve Google Earth'te bulunan Street View özelliği, dünya çapında birçok yeri 360 derece olarak önünüze getiriyor. 
Google Street View, onu kullanan eğlenceli ve faydalı birçok web sitesinin ve uygulamanın ortaya çıkmasına da neden oldu. İşte bunlardan 6 tanesi:

MapCrunch
Google Street View temelli bu araç, sizi dünyanın dört bir yanındaki farklı sokak görünümlerine "ışınlıyor". İstediğiniz bir yere gitmeniz de tabi ki mümkün, ancak asıl eğlence rastgele olarak oynamanızda. Dolaşırken konum bilgisini gizleyerek bilgi seviyenizi de ölçebilirsiniz.

Show My Street
Bir miktar Google Street View'e dayanan bu araç ise adres bulmakta oldukça faydalı. Araç, temel olarak yazdığınız adresi Google Maps'de gösteriyor. Google Street View ise ilgili hedef konumun sokak görünümü veri tabanında mevcutsa devreye giriyor. 

Streetviewr
Site, rastgele Street View görünümleri bulması yönünden MapCrunch'a çok benziyor. Görünümleri ülkeye, etikete göre filtrelemeniz veya tavsiye edilenlere göre ilerlemeniz mümkün.

Google Sightseeing
Google Sightseeing sizi seçilmiş yerlerden oluşan bir bir dünya turuna çıkartıyor. Adının aksine sitenin Google ile bir ortaklığı bulunmuyor.

HistoryPin
HistoryPin; Google Maps, Google Street View ve tarihi fotoğrafları hoş bir şekilde bir araya getiriyor. Sitenin topluluğu tarafından yönlendirilen hizmette eski fotoğrafları harita üzerine "tutturabiliyorsunuz". Street View ile iki yeri karşılaştırmanıza izin veriliyor. Sitenin en ilginç yanlarından biri ise her fotoğrafın bir hikayeye sahip olabilmesi.

StreetView Fun
Google Street View'un insanların gizliliğine önem vermediği ve rahatsızlık verici olduğuna dair birçok tartışma yapıldı. StreetView Fun adlı site ise bu tartışmaların özünü esprili bir şekilde yansıtıyor.

Kaynak: ChipOnline  


DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür