Google Adwords Hesap Yönetimi - Google Adwords | Google Reklam | Google Pazarlama
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Google Adwords Reklamları

Google sponsor bağlantı reklamları, seçmiş olduğunuz anahtar kelimeler ile Google'da yapılan arama sonuçlarında (sponsor bağlantılar için ayrılmış alanlarda) ya da partner sitelerde ilgili içeriklerle ilişkili olarak yayınlanmaktadır.

Google Adwords ile
Mesajınız Sadece Muhtemel Müşterilerinize Görünür!
Reklam metniniz yalnızca belirlediğiniz alakalı anahtar kelimelerde tetiklenir. Böylece ürün ya da hizmetinizle ilgilenebilecek kişiler için ödeme yaparsınız.
Yalnızca Sonuçlar İçin Ödeme Yapın!
Reklamlarınız görüntülendiğinde değil, yalnızca reklamlarınız tıklanırsa ödeme yaparsınız. Böylece yatırım geri dönüşü yüksek reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.
Bütçeyi Siz Belirleyin!
Klasik reklam mecralarının aksine Google Adwords her firmaya reklam verme fırsatı sunar. Mevcut reklam bütçenizi günlük bütçe sınırlamaları ile kontrol altına alabilir böylece bir ay için planladığınız bütçe kadar alakalı ziyaretçi almış olursunuz.
Geri Dönüşleri Takip Edin!
Google Adwords, tüm gösterim tıklama ve hatta ek bir kurlumla site içerisindeki başarılı çevirimleri (satın alma, üye olma vb.) takip etme fırsatını verir. Reklamınız için harcadığınız her kuruşun nereye harcandığını takip edebilirsiniz.

Neden Google Adwords
1. Türkiye'de internet kullanıcılarının sayısı 30 milyon civarında, bu kişilerin %65'i bir satın alma yapmadan önce arama motorlarında araştırma yapmaktadır. Arama motorları içerisinde %83 açık ara farkla Google tercih edilmektedir. (AC Nielsen)
2. Reklamınız seçtiğiniz anahtar kelimelerde gösterileceği için sadece alakalı ziyaretçilere ödeme yaparsınız.
3. Reklam bütçesini siz belirlersiniz. Reklamınız dilediğiniz günlük bütçe sınırları içerisinde yayınlanır, böylece bir ay için planladığınız bütçeden fazlasını ödemezsiniz.
4. Detaylı raporlama imkanı sunar. Google Adwords'de harcamalarınızı, tıklama başı maliyetlerinizi , yatırım geri dönüşünüzü tüm ayrıntıları ile raporlayabilirsiniz.
5. Google Adwords reklamları istenilen ülke, şehir , gün ve yayın saatleri seçilerek yayınlanabilir. Böylece potansiyel müşterilerinize göre reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz.

Adwords Reklam Biçimleri
Metin Reklamlar
Metin reklamları Google arama motoru, arama ortakları ve içerik ağı sitelerinde aşağıdaki şekilde yayınlanmaktadır.
Metin Reklamlar 25 karakterden oluşan 1 Adet başlık satırı, 35 karakterden oluşan 2 adet açıklama satırı ve görünür URL satırından oluşmaktadır.
Oluşturulan metin reklamlar Google metin reklam içerik yönergelerine uygun olmalıdır.
http://adwords.google.com/support/bin/static.py?page=guidelines.cs&topic=9271

Resim Reklamlar
Resim reklamlar yalnızca içerik ağı sitelerinde görünen reklamlardır.
Geleneksel online grafik reklamların tersine, resim reklamlar bir sayfanın içeriğiyle eşlenebilir. Bu hedefleme resim reklamları, İnternet'i tarayan tüm kullanıcılar için daha çekici ve alakalı kılar. Bu nedenle, resim reklamlar işletmenizin görünürlüğünü artırmanız ve yeni potansiyel müşterilere ulaşmanız için size bir diğer etkili yol sunar.
Oluşturulan resim reklamlar Google resim reklam içerik yönergelerine uygun olmalıdır.
http://adwords.google.com/support/bin/static.py?page=guidelines.cs&topic=9274&hl=tr

Resim reklamlar aşağıdaki boyutlarda olabilir
Birkaç boyut ve yerleştirme seçeneğiniz vardır:
      • Afiş (468x60)
      • Büyük Afiş (728x90)
      • Kare (250x250)
      • Küçük Kare (200x200)
      • Büyük Dikdörtgen (336x280)
      • Orta Dikdörtgen (300x250)
      • Gökdelen (120x600)
      • Geniş Gökdelen (160x600)

Video Reklamlar
Video reklamlar yalnızca içerik ağı sitelerinde görünen reklamlardır.
Bir video reklamı herhangi bir web sayfasına sunulduğunda, statik bir açılış resmi olarak görüntülenir. Kullanıcı açılış resmini ya da oynat düğmesini tıkladığında, video reklam alanı içinde aşağıdaki iki yöntemden biriyle oynamaya başlar:

      • Reklam, kare ve dikdörtgen biçimindeyse video, reklam alanının tamamını kapsayarak açılış resmini tamamen kapatır.
      • Reklam, Leaderboard, Gökdelen veya Geniş Gökdelen biçimindeyse video, reklam alanının yalnızca bir bölümünde gösterilir. Bu da, statik açılış resimlerinin video oynarken de görünür olacağı anlamına gelir. Videonun boyutu, 120x90 (Büyük Afiş), 120x90 (Gökdelen) veya 160x120 (Geniş Gökdelen) olacaktır.
      • Kullanıcı, reklamın altındaki görünen URL'yi tıklarsa veya reklamı oynatıldığı sırada tıklarsa, otomatik olarak reklam verenin web sitesine götürülür.
      • Kullanıcılar ses düzeyini kontrol edebilirler ve isterlerse videoyu yeniden oynatabilirler; video otomatik olarak yeniden oynamaz.

 
 
Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?
SEO Uyumlu Web Design
Site İçi Optimizasyonu
Site Dışı Optimizasyonu
Google Adwords Reklamları
Mynet Adklik Reklamları
Google Maps Hizmetleri
Google Adwords Hesap Yönetimi