Alan Adı Hakkında Sık Sorulan Sorular - Web tasarım | Domain | Hosting
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre
Marjin.net, Kazandıran Çözümler
Alan Adı
Bilgi Bankası değişik kategoriler altında organize edilmiştir, lütfen ilgilendiğiniz bir kategori seçin. Ek olarak, yazının yanındaki boşluğa gerekli kelimeleri girerek bütün dosyalar arasında arama yapabilirsiniz.
Alan adımı, başka yerden satın aldığım web hosting hizmetine nasıl yönlendirebilirim ?
Alan adınızı başka bir firmadan satın aldığınız web hosting hizmetine yönlendirmek istiyorsanız , hizmeti satın aldığınız firmanın verdiği dns sunucu bilgilerini tanımlamanız gerekmektedir.
Bu işlemi müşteri panelinde dns sunucu değiştirme bölümünden yapabilirsiniz.Bu bölüme giriş yaptığınızda mevcut tanımlı ns sunucularını göreceksiniz. Değişiklik için bu sunucu adreslerini yeni dns sunucu adresleriyle değiştirmeniz ve kaydetmeniz yeterli olacaktır.
Değişiklik online olarak yapılacaktır fakat bu değişikliğin aktif olarak çalışabilmesi için 12-48 arası bir zamana ihtiyaç vardır.
Daha önce almış olduğum bir domain name'in ismini değiştirebilir miyim ?
Domain namelerin isimleri maalesef değişemez.
Ancak parasını ödemezseniz süresi dolduğunda iptal olur. Siz de yeni bir domain alabilirsiniz. Parası ödenmediği takdirde 75 gün içinde domain boşa çıkar (expire).
Alan Adı Transfer Süreci
Kayıtlı olan alanadınızı Marjin.net'e transfer etmek için izleyeceğiniz yol aşağıdaki gibidir.
1- Alanadınızın Statüsünün Kilitli olmaması gerekiyor.
2- Alanadınızın Admin Contactı ulaşabilecğiniz bir email adresi olmalı.
3- Alanadınızın AUTH kodunu bir evvelki Registrar (Kayıt) Firmanızdan almanız gerekiyor.
4- Alanadı transfer siparişinizden hemen sonra Musteri panelinizde belirtmiş oldugunuz email adresine geleck olan linki tıklayarak Alan adının AUTH kodunu girmelisiniz.
5- Alanadı transferi bu işlemle birlikte başlamış olur ve toplamda 5 adımda sonuçlanır.
6- Bu adımları Musteri panelinizdeki Bekleyen siparişler bolumu altındaki AlanAdı Transfer Durumu bölümünden izliyebilirsiniz.
Alan Adı Transfer Sürecini Nasıl Görebilirim !
Kayıtlı olan alanadınızı Alan adı transfer detaylarını görebilmek ve süreci takip edebilmek için ;
www.marjin.net adresinizden müşteri numaranızı ve parolanızı yazıp "Giriş" tıklayınız.
Giriş yaptığınızda ; Sol Menüde bulunan "Bekleyen Siparişler " altından "Alan Adı Transferler Durumu" tıklayınız.
Detayını görmek istediğiniz alan adını seçip "Detaylar" ı tıklayınız.
-----
Alan adı transfer işlemleri gelen e-postayı tam zamanlı olarak yanıtladığınız varsayıldığında ortalama 1 hafta sürmektedir.

[0] = ISLEM TARIHI [REQUESTED] = Transfer işleminin başlatılma isteği verilen aşamadır.

[1] = ISLEM TARIHI [EMAIL_SENT]= Alan adı kayıt bilgilerindeki e-posta adresine transfer kodunun alınması için posta gönderilir. Geçen posta içeriğindeki link tıklanıp açılan pencerede olan boş kısıma transfer kodu yazılıp onaylanması gerekmektedir.

[2] = ISLEM TARIHI [REQUEST_CONFIRMED] = Gönderilen Postaya cevaplanması ( posta cevaplanmaz ise bu aşamada bekleyip bir süre sonra iptal olacaktır. )

[3] = ISLEM TARIHI [INITIATED] = Transfer işlemi için alınan kod ile işlem başlatılmaktadır.

[4] = ISLEM TARIHI [PENDING] = Alınan kodun doğruluğu kayıt firmaları arasında doğrulandığı aşama ( "domain transfer failed: Authorization error [] (531)" HATASI TRANSFER KODUNUN YANLIS OLDUĞU ANLAMINA GELMEKTEDİR. BU AŞAMADA BU ŞEKİLDE BİR UYARI ALIR İSENİZ ALAN ADINI ALDIĞINIZ FİRMA ÜZERİNDEN DOĞRU TRANSFER KODUNU ALIP TRANSFER İŞLEMİNİN YENİDEN BAŞLATILMASI İÇİN İSTEKLE BULUNMANIZ GEREKMEKTEDİR.)

[5] = ISLEM TARIHI [SUCCESSFUL] = Transfer kodu doğru ve işlem tamamlanma aşamasındadır. ( BU AŞAMADA ALAN ADI KAYIT FİRMASI TARAFINDAN ALAN ADININ TRANSFER İPTALİ İÇERİKLİ BİR E-POSTA ALIR İSENİZ CEVAP VERMEMENİZ GEREKMEKTEDİR. ALAN ADININ TRANSFER ONAYI İÇERİKLİ E-POSTA ALIR İSENİZ CEVAPLAMANIZ GEREKMEKTEDİR. GELEN E-POSTAYI DIKKATLİCE OKUYUP İŞLEM YAPMAMANIZ VEYA YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.)
Farklı bir firmada olan alan adını Marjin Web Hosting üzerine nasıl transfer edebilirim ?
".com ", ".net",".org" uzantılı alan adları marjin.net 'e transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar.

Transfer işleminin başlatılabilmesi için alan adının kilitli olmaması gerekmektedir.
Alan adınız için hizmet aldığınız firma üzerinden alan adı transfer kodu ( Authorization Code ) taleb etmeniz gerekmektedir.

http://www.marjin.net sayfasından alan adınızı sorgulayıp sipariş işleminizi gerçekleştirip ücretini ödediğinizde transfer işlemleriniz başlatılır.

Transfer işlemi başlatıldıktan sonra alan adının yönetici bilgilerinde bulanan e-posta adresine onay iletisi gönderilir.

Transfer işleminin devam edebilmesi için bu iletinin onaylanması gerekmektedir.

İleti onaylandıktan sonra bu sefer eski kayıt firmasından tyransfer işleminin durdurulabilmesi için bir ileti gönderilir.

Bu iletinin onaylanması durumunda transfer işlemi iptal olur.Bu yüzden bu iletinin cevaplanmaması gerekir. Ortalama tüm işlemler zamanında yapıldığı varsaılır ise 7 gün içinde alan adı natro.com müşteri hesabınız altına transfer olur.
Ns ( Name Server ) kayıtlarınız Nelerdir ?
Sayin Ilgili,
Alan adınızın natrohost üzerinde çalışmasını sağlamak için alan adınızın satın aldığınız firma üzerinden alan adınızın ns kayıtlarını

ns1.marjin.com - 89.19.29.175
ns2.marjin.net - 89.19.29.176

Şeklinde değiştirmeniz gerekmektedir.
Not: Ip adresleri bilgi olarak verilmiştir.

 
Com.tr ile alakalı olarak gereken belgeler nelerdir ?
Yapılan başvuru ile ilgili olarak gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

-Faliyet belgesi ( Ticaret Odasından alınan )
-Ticari Sicil Gazetesi
-Alan Adı Tahsis Formu ( Download Bölümünden edinebilirsiniz )
-Ve son olarak eğer başvurduğunuz alan adı firma ünvanınızla alakalı değilse ve bir markanızsa Marka Tescil Belgesi gerekmektedir.

Ayrıca bu belgeleri dilerseniz bilgi@marjin.net adresine yada Faks olarak 0262 322 75 41 numaralı telefonumuza fakslayabilirsiniz.

Saygılarımla;
Marjin Web Hosting
Alan Adı aldım. Ne kadar süre içinde alan adımı aktif olarak kullanabilirim ?
Yeni alınmış alan adlarında .com .net adresleri için 6-10 saat diğer tüm alan adı uzantıları için ise 48 saatlik bir süre gerekebilmektedir. Bunun nedeni: alan adlarının ana kayıtlarını tutan networklerdeki update işleminin tamamlanmasının zaman almasıdır. Bu tüm domain kayıt eden yerler için aynıdır.

Bu yüzden işlemlerinizi yaparken bunu göz önünde bulundurunuz.
TR uzantılı domainler için gerekli evraklar nelerdir ?
Aşağıda ikinci düzey (alt alan ) adlarına başvurabilmek için ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne iletilmesi gereken belgeler gruplanmıştır.
".com.tr", ".biz.tr" ve ".info.tr" için gerekli belgeler (aşağıdaki belgelerden faaliyet alanınıza uygun olan bir tanesini göndermeniz yeterlidir)
1- Ad-soyad için, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi ya da üzerinde T.C. kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra T.C. kimlik numarasının bulunduğu bir web sayfasından alınan çıktının fotokopisi,
2- Ticaret odasından alınmış olan bu maddede sıralanmış belgelerden herhangi birinin gönderilmesi yeterlidir: "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti", Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret unvanı ilanı (bu belgelerden bir tanesi yeterlidir),
3- Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi",
4- Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi",
5- İlgili yerleşim birimine ait portal oluşturmak için başvuran belediyeler için belediye başkanı imzalı talep yazısı,
6- Otel ve tatil köyleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Turizm İşletmesi Belgesi",
7- Seyahat acenteleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Seyahat Acentesi İşletme Belgesi",
8- Dershaneler için, Milli Eğitim Bakanlığı "Özel Öğretim Kurumları Ruhsatnamesi",
9- Televizyon programları için, Kültür Bakanlığı'ndan alınmış "Televizyon Gösterim Belgesi",
10-Film adları için, Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü'nden alınmış izin belgesi,
11- Sanatçılar için bağlı bulundukları meslek birliği, dernek ya da odadan(MESAM, SESAM, ÇASOD, vb.) üye kayıt belgesi,
12- Özel hastaneler için, Sağlık Bakanlığı'ndan alınmış "Özel Hastane Açılış ve Mesul Müdürlük Ruhsatı",
13- İrtibat büroları için, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'nden alınmış "İrtibat Bürosu Açılım Belgesi",
14- Yabancı bir kuruluşun Türkiye distribütörlüğünü ya da temsilciliğini yapan kuruluşlar için, başvurulan alan adına ait tescil belgesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra isim sahibi şirketin başvurulan alan adının distribütör ya da temsilci şirket tarafından alınabileceğine dair iznini belgeleyen antetli kağıtları üzerinde, imzalı ve kaşeli yetki belgesi,
15- Radyo ve televizyonlar için, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)'ndan alınmış frekans tahsisini bildiren resmi yazı,
16- Dergi ve gazeteler için, "derginin/gazetenin aslı" ve "Mevkute Beyannamesi Alındı Belgesi",
17- Süresiz yayınlar için yayının aslı,
18- İlaç isimleri için, "Yabancı Tıbbi Müstahzarlar Ruhsatnamesi",
19- Çiftlikler için, bağlı bulunduğu ziraat odasından kayıt belgesi.
20- Gemiler için, "Türkiye Cumhuriyeti Gemi Tasdiknamesi"
21- Fuarlar için, Resmi Gazetede yayınlanan "Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Fuar Takvimi Tebliği" veya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınan "Fuar İzni Yazısı"
22- Türk Telekomünikasyon Kurumundan alınan "Özel Servis Numarası Tahsis Belgesi"

".net.tr" için gerekli belgeler
1- Alan adının tahsisi için Telekomünikasyon Kurumu'ndan alınmış İSS (İnternet Servis Sağlayıcı) Genel İzin Belgesi (Telekomünikasyon Lisansı) ya da TİD (Tüm İnternet Derneği)'nin onay yazısının gönderilmesi gerekmektedir. Kurum, marka, ürün veya servis adına alan adı başvurusu yapıldığı durumlarda TİD'e başvurarak onay yazısı alınması gerekmektedir.
2- Başvuru sahiplerinin onay için TİD'e başvuruları ile birlikte ticari sicil belgesi, marka tescil belgesi ve benzeri belgeleri sunmaları beklenmektedir.

".org.tr" için gerekli belgeler
1- Alan adının tahsisi için başvuru yapan organizasyonun kuruluş kanunu, vakıf senedi veya dernek tüzüğünün ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.
2- Kar amacı bulunmayan oluşumların ".org.tr" ikinci düzey alt alan adına başvurabilmesi için en az üç sivil toplum kuruluşundan destek yazısı alması gerekmektedir.

".bbs.tr" için gerekli belgeler
Alan adı tahsisinin hızla yapılabilmesi için, ".tr" Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamlarca başvuru ve tahsis sırasında belge istenmeyecektir. Ancak, ".tr" Alan Adı Yönetimi ya da onun yetkilendirdiği makamlarca; tahsisi yapılan alan adı ile ilgili olarak çelişki (tutarsızlık), kötü niyet veya alan adı ticaretinin yapıldığına dair kanıt saptanması gibi durumlarda, alan adı tahsisi yapılan kişiden dayanak bilgi ve belgelerini ibraz etmesi istenebilir. Bu bilgi ve belgeler başvuru yapan kişinin nüfus ve ikamet bilgilerine ilişkin resmi belgeleri ile çalıştırdığı BBS sistemine ilişkin açıklayıcı teknik/idari bilgilerdir.

".name.tr" için gerekli belgeler
Alan adı tahsisinin hızla yapılabilmesi için, ".tr" Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamlarca başvuru ve tahsis sırasında belge istenmeyecektir. Ancak, ".tr" Alan Adı Yönetimi ya da onun yetkilendirdiği makamlarca; tahsisi yapılan alan adı ile ilgili olarak çelişki (tutarsızlık), kötü niyet veya alan adı ticaretinin yapıldığına dair kanıtların saptanması gibi durumlarda, alan adı tahsisi yapılan kişiden dayanak belgelerini ibraz etmesi istenebilir. Uyuşmazlık, itiraz gibi durumlarda ya da ilgili makamlarca gerekli görülmesi ve talep edilmesi durumunda nüfus cüzdanı, mesleki kimlik belgesi, veraset ilamı gibi belgeler geçerli kabul edilecektir.

".tel.tr" için gerekli belgeler
Alan adı tahsisinin hızla yapılabilmesi için, ".tr" Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamca başvuru ve tahsis sırasında belge istenmeyecektir. Ancak; tahsisi yapılan alan adı ile ilgili olarak çelişki (tutarsızlık), kötü niyet veya alan adı ticaretinin yapıldığına dair kanıt saptanması gibi durumlarda, alan adı tahsisi yapılan kişiden dayanak belgelerini ibraz etmesi istenebilir. Herhangi bir uyuşmazlık durumunda telefon numarasının sahipliğine dayanak olarak, ilgili kurumla yapılan sözleşme, son ödenen fatura gibi belgeler kabul edilecektir.

".gov.tr" için gerekli belgeler
> Alan adının tahsisi için alan adı sahibi kuruluşun en üst makamı tarafından verilen antetli kağıt üzerinde imzalı ve kaşeli izin belgesinin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.

".mil.tr" için gerekli belgeler
Alan adının tahsisi için alan adı sahibi kuruluşun T.C. Genel Kurmay Başkanlığı'ndan aldığı antetli kağıt üzerine hazırladığı imzalı ve kaşeli yazılı izin belgesini ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne göndermesi gerekmektedir.

".k12.tr" için gerekli belgeler
1- alan adı talebinde bulunan kuruluş devlet okulu ise, ilköğretim, lise ve dengi okulların müdürlük makamınca verilmiş, antetli kağıt üzerinde makamca imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesinin,
2- alan adı talebinde bulunan kuruluş özel okul ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Özel Öğretim Kurumları Ruhsatnamesi'nin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.

".edu.tr" için gerekli belgeler
Alan adının tahsisi için alan adını kullanacak üniversitenin rektörlük makamınca verilmiş, antetli kağıt üzerinde, rektör ya da ilgili 1. derece imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesinin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.

".bel.tr" için gerekli belgeler
Alan adının tahsisi için, alan adını kullanacak belediyenin başkanı tarafından imzalı onay belgesinin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.

".pol.tr" için gerekli belgeler
Alan adının tahsisi için alan adını kullanacak emniyet teşkilatının Emniyet Genel Müdürlüğü imzalı kaşeli onay belgesi göndermesi gerekmektedir. ".web.tr" ve "gen.tr" için gerekli belgeler
Bu iki alan adına yapılacak başvurular için hiç bir aşamada belge istenmemektedir.

".av.tr" için gerekli belgeler
1- ".av.tr" alt alan adının tahsisi ile ilgili olarak, TBB'nce bilgi notu, kurallar ve taahhütname başlıkları altında 3 grup döküman hazırlanmış ve bu dökümanlar http://www.barobirlik.org.tr/avtr/bilginotu.aspx adresinde kullanıcılara sunulmustur.

2- ".av.tr" uzantılı alan adlarının tahsis edilebilmesi için; tarafımıza yapılan başvuruyu takiben, TBB tarafından talep edilen belgelerin Türkiye Barolar Birliği(TBB)'ne ulaştırılması gerekmektedir. Başvurusu bulunan alan adı TBB'den tarafımıza gönderilecek olan onay yazısı dikkate alınarak tahsis edilecektir.

".dr.tr" için gerekli belgeler
Bu alan adının tahsisi için, TTB'nce talep edilen bazı dokümanların TTB'ne sunulması gerekmektedir. İlgili dokümanlar http://www.ttb.org.tr/drtr/ adresinde kullanıcılara sunulmuştur. Başvurusu bulunan alan adları TTB tarafından ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilecek olan onay yazısı dikkate alınarak tahsis edilir.

Alan adı tahsisinde "önce gelen alır" prensibi geçerlidir.
Alan adımı marjin.net'e nasıl transfer edeceğim ?
Alan adınızı natro.com'a aşağıdaki adımları izleyerek transfer edebilirsiniz.

".com ", ".net",".org" uzantılı alan adları natro.com 'a transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar.

- Transfer işleminin başlatılabilmesi için alan adının kilitli olmaması gerekmektedir.
- Sadece "org" uzantılı alan adları için onay kodu gerekmektedir.Bu onay kodu alan adının kayıt edildiği firmadan talep edilmelidir.
- Transfer işlemi başlatıldıktan sonra alan adının yönetici bilgilerinde bulanan e-posta adresine onay iletisi gönderilir.

Transfer işleminin devam edebilmesi için bu iletinin onaylanması gerekmektedir.
-İleti onaylandıktan sonra bu sefer eski kayıt firmasından tyransfer işleminin durdurulabilmesi için bir ileti gönderilir.
Bu iletinin onaylanması durumunda transfer işlemi iptal olur.Bu yüzden bu iletinin cevaplanmaması gerekir.
Maksimum 7 gün içinde alan adı natro.com müşteri hesabınız altına transfer olur.
Transfer aşamaları nelerdir ?
Alan adı tarnsfer aşamaları aşağıdaki gibidir;

- Transfer işleminin başlatılabilmesi için alan adının kilitli olmaması gerekmektedir.
- Sadece "org" uzantılı alan adları için onay kodu gerekmektedir.Bu onay kodu alan adının kayıt edildiği firmadan talep edilmelidir.
- Transfer işlemi başlatıldıktan sonra alan adının yönetici bilgilerinde bulanan e-posta adresine onay iletisi gönderilir. Transfer işleminin devam edebilmesi için bu iletinin onaylanması gerekmektedir.
-İleti onaylandıktan sonra bu sefer eski kayıt firmasından transfer işleminin durdurulabilmesi için bir ileti gönderilir. Bu iletinin onaylanması durumunda transfer işlemi iptal olur.Bu yüzden bu iletinin cevaplanmaması gerekir.


Maksimum 7 gün içinde alan adı natro.com müşteri hesabınız altına transfer olur.

".com ", ".net",".org" uzantılı alan adları natro.com 'a transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar.
Transferin tamamlanması ne kadar sürecektir ?
Alan adınızın natro.com 'a transfer olması tüm onaylar zamanında yapılırsa maksimum 7 gün içerisinde tamamlanır. Bu değer .com, .net ve .org uzantılı alan adları içindir.

Diğer alan adları için transfer sürelerini http://www.marjin.net/tum-domainler.aspx adresinden inceleyebilirsiniz.
Alan adımı başka birine nasıl devredebilirim ?
Alan adını başka birine devir edebilmeniz için öncelikli olarak kayıt bilgilerini değiştirmeniz gerekmektedir.

Bu işlemi müşteri panelinden yapabilirsiniz.Daha sonra başka bir müşteri hesabı oluşturup, müşterilerimiz arası iç transfer yapabilirsiniz.
Bu işlemi yine müşteri panelinen yapabilirsiniz.
Alan Adı Transfer İşlemleri
Alan Adı transfer işlemlerinin sorunsuz yapılabilmesi için aşağıdakilerin eksiksiz olması gerekmektedir.

1- Alan adını ilk kayıt ettiğiniz tarihten itibaren en az 60 gün geçmiş olması gerekir.
2- Kayıt sürenizin bitiş tarihine en az 45 gün kalmış olmalıdır.
3- Alan Adı Sorgulamasında kayıtlı görünen "admin" mail adresinin çalışan ve kullanılabilen bir adres olması gerekmektedir.
4- Alan Adı sorgulamasında Alan Adının Statusü kilitli olmamalıdır.
5- Alan Adının Authcode ‘in biliniyor olması gerekmektedir.
Alan adı yönlendirme
Alan adı yönlendirme, marjin.net 'dten satın aldığınız alan adının bir web hosting hizmeti olmaksızın yayında olan herhangi bir adrese yönlendirilmesidir.
Bu işlemi Müşteri Panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

İki türlü yönlendirme yapabilirsiniz ;
Redirect : Yönlendirme sonunda tarayıcıda yönlendirilen adres gözükür
Çerçeve içinde : Yönlendirme sonunda tarayıcıda yönlendirilen adres gözükmez.
Alan adı park sayfası nedir ?
Alan adınızı şimdilik kullanmak istemiyorsunuz, fakat giriş yapanların size ulaşabileceği bir sayfanın açılmasını istiyorsunuz. İçeriğini kendinizin belirleyeceği size özel park sayfası hizmeti.
Bu işlemi alan adı yönetim panelinizden online ve ücretsiz yapabilirsiniz..!
Alan adını dns yönetimi ne demek ?
Alan adınızın DNS kayıtlarını yönetmek istiyorsunuz.Bunun için bir web hosting hesabına ihtiyacınız yok! Host(A), Mail(MX) ve CNAME kayıtlarını istediğiniz gibi oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.
Bu işlemi alan adı yönetim panelinizden online olarak yapabilirsiniz.!
Satın aldığım alan adı için ns kaydı nasıl yaparım ?
marjin.net'ten satın aldığınız alan adları için ücretsiz olarak ns "name server" kaydı oluşturabilirsiniz.
Bu işlemi Müşteri Panelinden ücretsiz ve online olarak yapabilirsiniz.
Alan adı kilitleme nedir ?
Bazı servis sağlayıcıların sunduğu, alan adınızın güvenliği için düşünülmüş bu özelliği istediğiniz zaman aktifleştirebilir yada kaldırabilirsiniz.
Bu işlemi alan adı yönetim panelinizden online olarak yapabilirsiniz.!
Alt Yetkilendirme ve API
Birden çok alan adınız var.Fakat bazılarının basit yönetimi için farklı kullanıcılar atamak istiyorsunuz .Yada online yönetim hizmetini müşterilerinize natro'dan bağımsız ayrıca vermek istiyorsunuz. Alt yetkilendirme ve API sizin için düşünüldü.!
Bu işlemi alan adı yönetim panelinizden online olarak yapabilirsiniz.!