Google ne seviyor? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Google ne seviyor?

Tarih
26.2.2019
Bu haber 5800 kez okundu.

Google blogları seviyor! Google taze içerik seviyor! Google dahili bağlantıları seviyor! Site içerisinde sürekli çapraz link değişimi yapın yani mevcut konunuzdan önceki konunuza link verin, oradan alın başka yeri verin. 

Site içerisinde kendinize verdiğiniz link dışarıdan aldığınız linkten daha etkilidir. Sayfanızın bağlantıları sık kullanın. 

Daha da önemlisi Google artık Responsive Tasarım Web Sitesi seviyor. Neden mi ? 

Responsive Tasarımda tek url ile kullanıcılara ulaşılabiliyor.

Google kullanıcılarına en iyi arama motoru olduğunu kanıtlamak istiyor. Önemli bir nokta bu konuda paylaştığı sitelerin gerektiği kadar güzel olması.

Mobil sitelerden gelen hata riskini azaltıyor!
Mobil sitelerde Ekranın içine sığmama, yavaş açılmak hatta hiç açılmama gibi problemler olabiliyor. Mobil sitelerde çıkan bu problemler responsive tasarımla ortadan kalkıyor Sektörünüzde müşteri kaybetmekten daha çok uzakta oluyorsunuz bu sayede.

Herhangi bir yönlendirmeye gerek kalmıyor.

Sitenizin girdiğiniz cihaza göre başka url'lere yönlendirmediği için  daha hızlı açılıyor ve Google arama motoru için ekstra avantaj sağlıyor.

Googlebot sitenizdeyken kaynaklarınızın tasarruf etmesi sağlanıyor!

Ve sonunda, Google responsive tasarımı seviyor. Çünkü sitenizi gezerken ve indekslerken daha az kaynak çekiyor. Eğer web siteniz tek bir url'ye sahipse, Googlebot sadece tek bir iş yapmak zorunda kalıyor. Eğer masaüstü ve mobil url'leri varsa o zaman o kadar kolay olmuyor.

Yani, responsive tasarımı kullanmamızın genel nedeni sitenizi sayfa sıralamasında daha üstte görmek istemeniz.

Eğer Google'da önde çıkmak istiyorsanız ve kullanıcıların iyi bir performans almasını sağlamak istiyorsanız responsive tasarım web sitesi yaptırmanız gerekiyor.


DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür