Değişen Trendlerle Web Tasarım - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Değişen Trendlerle Web Tasarım

Tarih
11.12.2009
Bu haber 5965 kez okundu.

10 yıl önce web tasarımı düşünüldüğünde yazı ve birkaç basit animasyondan ibaret sayfalar akla geliyordu. Flash henüz kendini göstermemiş, web sayfalarında standartlar yeni yerleşiyor, programlama yapmak için çok basit araçlar kullanılıyordu. Görsel içerik ise bugüne kıyaslandığında oldukça basit ve yetersizdi.

Sonrasında gelişen ve zenginleşen web sayfalarında görsel içerik, flash ve javascript animasyonlarla farklılaşırken, programlama teknolojileriyle dinamik uygulamalarla yeni teknoloji ve standartları belirledi. Flash, ASP, PHP, MYSQL, XHTML, CSS gibi pek çoğumuzun pek de aşina olmadığı bu terimlerle web dünyası kendi bilimini oluşturdu adeta.

Standartlar oluştukça ve teknik imkanlar geliştikçe web tasarımlarında görsel zenginlik ve işlevsellik arttı. Artık web tasarımcılar, web tasarımını sanat haline getiren CSS/XHTML teknolojileri ile hazırlanmış tasarımlar geliştiriyorlar. Web 2.0 olarak adlandırılan yeni nesil web siteleri Ajax olarak kısaltılan java destekli ve daha da kullanıcı dostu uygulamalar haline dönüşüyor.

Sadece değişen teknoloji değil elbette. Bakış açıları da web sitesi üretimini daha da basitleştiren, kazanılan faydayı arttırmaya yönelik olarak değişiyor. Web tasarımı konusunda şablon (template) olarak adlandırılan hazır tasarımlar da buna bir başka örnek. Kısacası terziye gitmek yerine konfeksiyon mağazasına gidiyorsunuz. Hazır tasarımlar daha hızlı elde edilen ve kullanıma dönüştürülmesi kolay tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. Web tasarım sektörü dünya genelinde, hazır tasarımları, açık kaynak yazılımları, hazır flash şablonları ile kendi sanayisini ve yan sanayisini oluşturuyor. Şirketler için tasarıma odaklı tasarım hazırlatma anlayışı, içeriğe odaklı olarak değişiyor. Artık şirket yöneticileri web sitesinin renginden çok web sitesinden kazanacakları faydaları düşünüyor. Doğal olarak da hazır tasarımlar ve dinamik içerik uygulamaları, e-ticaret yazılımları daha çok talep görür oluyor.

Web siteleri hızla şirketlerin pazarlama ve müşterileri ile iletişim kurdukları sanal mekanlara dönüşüyor. İster bir banka olsun, ister konfeksiyon ürünü satan bir satış mağazası, isterse kuaför şirket yöneticilerinin talepleri web sitelerinin müşterileri ile daha iç içe oldukları, sipariş, talep ya da soruları ve cevapları bulabilecekleri mekanlar olmasını istiyorlar.

Web siteleri gün geçtikçe artan ihtiyaçları ve değişen trendleri ile iş ve özel hayatımızda daha çok yer alacağa benziyor.


DİĞER HABERLER

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.

Google ve İnternet İnternet denince akla ilk gelen şeylerden biri artık GOOGLE olmaya başladı.

Para kazanmak Türkiye’de genelde anlık zaman modeli şeklinde yapıldığı için uzun vadede para kazanma fikirleri çok ender görülüyor.

1: Web sitesinden beklentiniz nedir? 2: Tasarım süreci 3: Uygulama 4: Kalite testleri 5: Genel optimizasyon 6: İzleme 7: Destek 8: SEO çalışması

Evet ücretsiz alan adları vardır. Bunlar genelde yönlendirme alan adları veya reklam barındıran adlardır

ir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda.

Web sitenizin çok daha büyük kitleler tarafından duyulması ve ziyaret edilmesi için en önemli reklam metotlarından biri de Banner reklamcılığıdır.

Arama motorları da aynı şekilde düşünür, çünkü onları yapan da biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini Web 2.0 içerik yönetim sistemi çözümümüzde bulabilirsiniz.

E-ticarette web site yönetiminde “web site analiz faktörleri” olarak da adlandırılan bir çok konu ve kavram, internet üzerinde isletmenin varlıgını devam ettirmesinde hayati rol oynamaktadır. Bu temel faktörleri asagıdaki gibi sıralamak mümkündür